Волейнационалите се класираха за Евро 2009

Волейболистите на България се класираха на Евро 2009 в Турция, след като днес постигнаха втора поредна категорична победа на втория квалификационен турнир в португалския град Павоа де Варзим.
Възпитаниците на Мартин Стоев разгромиха Израел с 3:0 и по този начин записаха 5-а поредна чиста победа без да загубят гейм.

Така отборът на България е лидер в класирането с 10 точки от 5 мача и на практика и на теория не може да бъде изместен от първото място, което дава виза за участие на Евро 2009. Утре България среща домакина Португалия и дори да загуби с 0:3 пак ще остане лидер в крайното класиране.

Срещата започна с огромно превъзходство на България. Мартин Стоев заложи в титулярния състав на Данаил Милушев. Той не го подведе и със силния си начален удар даде аванс на България с 16:6. Без дори да се напрягат волейнационалите затвориха гейма с 25:17.

Във втората част Мартин Стоев заложи на същата шестица, но пусна като резерви и Мартин Пенев и Теодор Богданов. Водени от Александър Шафранович израелците се представяха по-добре на игрището, като се държаха на 2-3 точки аванс 14:16 и 19:22. В крайна сметка разигралите се Матей Казийски и Пламен Константинов затвориха гейма с 25:19.

В третата част България смаза Израел с 25:10 и така стигна до успех в мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:17, 25:19, 25:10)
БЪЛГАРИЯ:
Андрей Жеков 8 (4 блока), Данаил Милушев 16 (2 блока), Матей Казийски 9 (3 аса, 1 блок), Пламен Константинов 6 (2 аса), Христо Цветанов 8 (1 ас, 2 блока), Красимир Гайдарски 2 (2 блока)– Теодор Салпаров-либеро (Теодор Богданов 3 (1 ас, 1 блок), Мартин Пенев, Цветан Соколов 2, Иван Стонев)
Старши-треньор: Мартин Стоев
ИЗРАЕЛ: Александър Лауриан 7, Ариел Хилман 3, Али Ефрати 8, Александър Шафранович 7, Йохай Дадон, Цив Бар – Омри Шварц-либеро (Шон Фаига 1, Итамар Шайн 1, Евгени Гафт, Маор Нуткевич)
Старши-треньор: Авишай Карповски.

Градски спортен център Варзим, 150 зрители

Съдии:

М. Джани, Б. Доген

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на България над Израел с 3:0 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на България над Хърватия с 3:0 в Павоа де Варзим може да видите ТУК!!!