Спърс без проблеми срещу Хорнетс у дома

Миналогодишните шампиони от Сан Антонио Спърс записаха втора поредна победа у дома над Ню Орлиънс Хорнетс, този път със 100:80, пред  близо 19 000 зрители в “AT&T Center”, в Сан Антонио, Тексас. По този начин Спърс заличиха изоставането си и изравниха серията до 2-2 победи в полуфиналите на Западната конференция. Мач номер 5 ще се проведе във вторник в Ню Орлиънс, Луизиана.

Тим Дънкън поведе своя отбор към успеха, регистрирайки 22 точки, 15 борби и 4 блока. Тони Паркър наниза 21 точки, овладя 6 борби и направи 8 асистенции, докато Ману Джинобили добави 15 точки и 8 асистенции, а Име Удока 15 точки и 6 борби. Крис Пол се отличи при поражението на своя тим с 23 точки, 6 борби и 5 асистенции. Джанеро Парго отбеляза 11 точки, а Дейвид Уест завърши с 10 точки и 5 борби, при едва 27% стрелба от игра.

Мачът бе интересен и равностоен само през първата четвърт на двубоя, която домакините спечелиха с 24:22. През вторите 12 минути баскетболистите на Сан Антонио поеха нещата в свой ръце и без проблеми се оттеглиха на почвиката при резултат 55:42 в своя полза. До края на срещата възпитаниците на Грег Попович напълно контролираха събитията на терена и единствената въпросителна остана каква ще е най-голямата разлика. Тя бе в размер на 27 точки, 6:28 минути преди края на срещата, при 97:72.

“Aз просто се опитвам да свърша моята част. Това е всичко. Играчът трябва да се изправи и даде всичко от себе си по време на плейофите. Или побеждаваш или си отиваш вкъщи. Така че трябва да се изправиш и да направиш най-добрите си отигравания”, коментира направалият страхотен мач Тим Дънкън.

“Нашата енергия бе ужасна. От мач номер 1 до мач номер 4 нашата игра се свличаше все по-надолу, докато тяхната се подобряваше. И това е голямата разлика. Те просто ни сритаха задниците точно сега. Това достатъчно просто ли ви звучи?”, коментира старши треньорът на Хорнетс Байрън Скот след мача.

снимка: Reuters