Полуфиналите в Рим приключиха след 10 гейма игра

Номер 3 в света Новак Джокович и швейцарецът Станислас Вавринка ще играят на финала на турнира от сериите Мастърс в Рим. На червените кортове в италианската столица обаче днес се изиграха само 10 гейма и зрителите наблюдаваха тенис по-малко от 1 час. Причината бе, че и двата полуфинала не завършиха. В първия Вавринка поведе с 3:0 гейма, когато съперникът му Анди Родик се отказа поради контузия в рамото. Швейцарецът достигна до петия си финал в кариерата и първи на Мастърс турнир. Той може да стане едва вторият тенисист в историята на турнира, печелил като непоставен след испанеца Феликс Мантиля, който победи Федерер на финала през 2003 г.

В битката за титлата Вавринка ще се изправи срещу шампиона от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович. Сърбинът поведе с 6:0, 1:0 преди чехът Радек Щепанек да се откаже поради травма. Вчера Щепанек отстрани номер 1 в света Роджър Федерер, но очевидно това му бе коствало много и здравословното му състояние не му позволи да се противопостави на Джокович. Това е втори пореден мач на Новак, който не завършва. На четвъртфиналите съперникът му Николас Алмагро се отказа в началото на втория сет.