Федерер и Родик стартираха успешно в Рим

Роджър Федерер и Анди Родик започнаха успешно участието си на турнира от серията Мастърс в Рим. Швейцарецът се справи с един от най-трудните си съперници Гийермо Каняс от Аржентина. Номер 1 в света спечели с 6:3, 6:3 след 1 час и 23 минути в мач от втория кръг. Аржентинецът, който победи Федерер на два пъти в началото на миналия сезон, този път нямаше шанс срещу него. Роджър вече има 3 победи и 3 загуби в мачовете срещу Каняс. Така след не особоне успешното начало на годината Федерер демонстрира отлична форма на клей, след като спечели титлата в Ещорил и игра финал в Монте Карло.

Шестият в световната ранглиста Анди Родик също се класира за третия кръг. Американецът победи сънародника си Марди Фиш с 6:1, 6:4. Родик бе убедителен в първия сет и даде само един гейм на съперника, като доминираше във всички елементи на играта. Фиш оказа по-сериозна съпротива във втората част, но това не бе достатъчно и той трябваше да напусне турнира.

Испанците Хуан Карлос Фереро и Томи Робредо преодоляха първия кръг. Бившият номер 1 Фереро спечели с 6:7 (5), 6:3, 6:4 срещу германеца Николас Кийфер, а Робредо се справи с аржентинеца Хуан Игнасио Чела след 6:4, 6:1. Хосе Акасусо от Аржентина пък победи Дмитри Турсунов с 6:4, 6:2.