Бостън без проблеми срещу Атланта у дома

Въпреки двете поредни загуби в Атланта, нещата у дома си дойдоха на мястото за фаворита Бостън Селтикс, който спечели със 110:85 петия двубой срещу Атланта Хоукс, пред над 18 600 зрители в "TD Banknorth Garden", в Бостън, Масачузетс. По този начин Селтикс поведе с 3-2 победи в серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция, като има възможността да се класира за полуфинал в петък в Атланта.

Пол Пиърс записа най-добрия си двубой от началото на елиминациите, регистрирайки 22 точки, 7 борби и 6 асистенции. Кевин Гарнет наниза 20 точки, овладя 5 борби и направи 7 асистенции, а Рей Алън завърши с 19 точки и 4 асистенции. Джо Джонсън се отличи за Хоукс с 21 точки и 3 борби, Джош Смит реализира 18 точки и овладя 5 борби, докато новобранецът Ал Хорфърд добави 14 точки и 10 борби.

Срещата се развиваше равностойно през първите няколко минути, но постепенно до края на първата четвърт домакините натрупаха аванс от 8 точки, при 27:19. До края на първото полувреме възпитаниците на Док Ривърс продължиха да контролират събитията на терена и след добри отигравания на Пол Пиърс и Кевин Гарнет, Бостън водеше с 15 точки на почивката, за 58:43.

Въпреки че баскетболистите на Атланта започнаха третата четвърт със серия от 11-2, Рей Алън много бързо върна преднината на своя тим след три поредни тройки, а до края на частта Пол Пиърс изведе Селтикс до 81:64. В заключителната част не се получи някаква изненада и домакините без проблеми стигнаха до крайния успех, увеличавайки актива си до 25 точки, при финалното 110:85.

снимки: Associated Press