Хюстън разби Юта, намалява серията на 2-3

Късно снощи Хюстън Рокетс разби Юта Джаз с 95:69, пред над 18 000 зрители в собствената си зала "Toyota Center", в Хюстън, Тексас. Въпреки вчерашния успех "Ракетите" продължават да изостават с 2-3 победи в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция. На състава на Рик Аделман обаче, му предстои много трудно гостуване в Юта в петък. "Джазмените" са най-силно представящият се тим у дома в редовния сезон на НБА, като спечелиха 37 от 41 срещи в Солт Лейк Сити. Рокетс обаче на няколко пъти показаха, че нямат проблеми в тези двубои, като станаха първият тим наложил се в "EnergySolutions Arena" през сезона, както и постигнаха успех с 94:92 в мач номер 3 пак в Юта.

Лидерът на Хюстън Рокетс Трейси Макгрейди отново бе най-добър за своя тим с 29 точки, 5 борби и 5 асистенции. Новобранецът Луис Скола наниза 18 точки и овладя 12 борби, а Рафър Алстън добави 14 точки и 6 асистенции. Карлос Буузър се отличи при поражението на Джаз с 19 точки и 10 борби, Мехмет Окур отбеляза 14 точки и овладя 10 борби, докато Дерон Уилямс завърши с 13 точки и 6 асистенции.

Срещата започна много оспорвано и равностойно, като гостите от Юта успяха да поведат с 10:7 в началните минути, а до края на първата четвърт Рокетс обърна до 18:16 в своя полза. След отлични изяви на новобранците в състава на Хюстън - Луис Скола и Карл Лендри, домакините натрупаха аванс от 15 точки през втората четвърт, при 39:24, а в края на полувремето водеха с  43:32.

Домакините напълно доминираха през второто полувреме и диктуваха случващото се на терена, като до края на третата четвърт достигнаха преднина от 19 точки, при 74:55, а до финалната сирена успяха да постигнат най-голямата разлика в двубоя от 26 точки за крайното 95:69.