Крис Пол окончателно изхвърли Далас от плейофите

Вчера късно вечерта пред погледите на над 18 000 зрители в "New Orleans Arena", за първи път се случиха две исторически събития накуп за местния Хорнетс. Преди срещата старши треньорът на "Стършелите" Байрън Скот получи отличието си за треньор на годината, а 2 часа и 24 минути по-късно неговите възпитаници спечелиха серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция, побеждавайки с 99:94 в мач номер 5. По този начин в неделя в "New Orleans Arena" домакините ще посрещнат миналогодишния шампион Сан Антонио Спърс.

Крис Пол отново бе най-добър при победата на своя тим, регистрирайки "трипъл-дабъл" от 24 точки, 11 борби и 15 асистенции. Дейвид Уест наниза 25 точки и овладя 7 борби, докато Джанеро Парго добави 17 точки и 3 борби. Лидерът на Далас Дирк Новицки бе на терена през всичките 48 минути, но и той не успя да изведе своя тим до победата, записвайки 22 точки, 13 борби и 6 асистенции. Джейсън Кид реализира 14 точки и овладя 9 борби,а Джейсън Тери завърши с 13 точки и 9 борби.

Домакините започнаха срещата с по-добра игра, което им позволи бързо да излязат напред в резултата, повеждайки с 19:11, а до края на първата четвърт запазиха аванса си до 28:22. Благодарение на добри отигравания на Дирк Новицки и Джейсън Кид гостите от Далас изравниха при 32:32, но до края на почивката баскетболистите на Хорнетс отново поеха инициативата и поведоха с 15 точки, за 54:39 на полувремето.

През третата четвърт играчите на Маверикс показаха по-концентрирани действия, но техните усилия стигнаха единствено до намаляване на изоставането им с 8 точки, при 71:63. В началото на заключителната част домакините поведоха със 17 точки за 84:67, но баскетболистите от Далас постепенно намаляваха аванса и 33 секунди преди края резултатът бе 97:94. Крис Пол пропусна стрелба в ответната атака, но успя да овладее топката, подаде на Педжа Стоякович и сърбинът оформи крайното 99:94.

снимки: АР, Reuters