Детройт с лесен успех над Филаделфия

След като сами си усложниха задачата, губейки две срещи от серията, този път Детройт Пистънс без проблеми стигна до успех над Филаделфия 76 с 98:81, пред над 22 000 зрители в "Palace of Auburn Hills", в Детройт, Мичиган. "Буталата" вече водят с 3-2 победи в серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция, а мач номер 6 ще се проведе в четвъртък в "Wachovia Center" във Филаделфия, Пенсилвания.

Чонси Билъпс бе най-полезен за успеха на своя тим, регистрирайки 21 точки и 12 асистенции. Ричард Хамилтън наниза 20 точки и овладя 5 борби, а Рашид Уолъс добави 19 точки, 6 борби и 6 блока. Андре Игуодала се отличи при поражението на Фили с 21 точки, 5 борби и 6 асистенции, докато Андре Милър завърши с 13 точки и 4 борби.

Срещата бе равностойна през първите 5:10 минути, като нито един от двата тима не успя да вземе аванс за 10:10, но до края на първата четвърт домакините поеха инициативата и стигнаха до преднина от 14 точки, при 35:21. До края на полувремето баскетболистите на Детройт без проблеми поддържаха аванса си и се оттеглиха на почивката при 54:42 в своя полза.

През третата четвърт домакините отново вдигнаха темпото и стигнаха до най-голямата разлика в двубоя, в размер на 26 точки, при 77:51, 2:53 минути преди края на третата част. До финалната сирена на двубоя гостите бяха малко по-активни, но усилията им стигнаха единствено до намаляване на изоставането им до 18 точки, за крайното 99:81.