БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Сан Антонио затвори серията срещу Финикс

Миналогодишните шампиони в НБА Сан Антонио Спърс отстраниха след 4-1 победи Финикс Сънс в серия от първия кръг на плейофите в Западната конференция. Късно снощи Спърс постигна успех с 92:87, пред близо 19 000 зрители в "AT&T Center", в Сан Антонио, Тексас. По този начин Тим Дънкан, Тони Паркър и компания ще се изправят срещу Ню Орлиънс Хорнетс, водени от Крис Пол и Дейвид Уест в полуфинална серия, започваща в неделя в "New Orleans Arena", Луизиана.

Тони Паркър отново бе най-резултатен при победата на своя тим с 31 точки и 8 асистенции, докато Тим Дънкан записа пореден “дабъл-дабъл” от 29 точки и 17 борби. Френският национал Борис Диау се отличи за Финикс с 22 точки, 8 борби и 8 асистенции. Амари Студамайър наниза 15 точки и овладя 11 борби, а Раджа Бел завърши с 14 точки и 8 борби.

Срещата започна с по-концентрирани действия от страна на домакините, които успяха да поведат с 30:26 след първите 12 минути игра. През втората четвърт обаче, гостите изравниха резултата при 43:43, но до края на полувремето баскетболистите на Спърс отново натрупаха аванс, за 54:45 на почивката.

През третите 12 минути на двубоя баскетболистите от Финикс поеха инициативата и съумяха да обърнат резултата в своя полза, повеждайки със 72:69. Водени от Тим Дънкан и Тони Паркър, домакините изравниха, при 85:85, 1:25 минути преди края на двубоя. До края на срещата обаче, Сънс успяха да реализират само една стрелба, докато Ману Джинобили и Тим Дънкан от линията за наказателни удари оформиха крайното 92:87.