Чудото в Атланта става реалност

Въпреки многото красноречиви прогнози на специалистите зад Океана, че серията между отбора с най-добър резултат (66-16)  и съответно най-слаб (37-45) в редовния сезон в НБА, ще премине в четири бързи двубоя, воден от Джо Джонсън, Атланта Хоукс тресна за втори път Бостън Селтикс. Късно снощи пред над 20 000 зрители в собствената си “Philips Arena”, Хоукс се наложи с 97:92. По този начин серията между двата тима от първия кръг на плейофите в Източната конференция на НБА бе изравнена до 2-2 победи. Мач номер 5 ще се проведе в сряда в “TD Banknorth Garden” , в Бостън, Масачузетс.

Джо Джонсън бе най-добър при победата на своя тим, регистрирайки 35 точки и 6 асистенции. Джош Смит наниза 28 точки и овладя 6 борби, а новобранецът Ал Хорфърд добави 4 точки и 13 борби. Рей Алън за пореден път демонстрира невероятната си стрелба от зоната за три точки и завърши с 21 точки за Бостън. Кевин Гарнет демонстрира нагледно защо бе избран за защитник на годината с 20 точки, 9 борби, 6 откраднати топки и 3 блока, докато Пол Пиърс записа 18 точки, 7 борби и 5 асистенции.

Баскетболистите на Селтикс започнаха много убедително срещата, като след първите 7:06 минути поведоха с 12 точки, при 21:9. Но постепенно, благодарение на отличните отигравания на Джош Смит и Майк Биби, домакините обърнаха до 29:24 в своя полза, в края на първата четвърт. До финалната сирена за първото полувреме двубоят се развиваше кош за кош и след стрелба от средно разстояние на Рей Алън, Бостън изоставаше с 3 точки, при 51:48.

През третата част на двубоя гостите поеха инициативата и тотално контролираха срещата, успявайки да поведат с 10 точки, при 75:65. Но Джо Джонсън бе неудържим във финалните 12 минути, в които наниза 20 точки, докато Джош Смит добави още 12 точки. По този начин 4:33 минути преди крайната сирена Атланта вече поведе с 5 точки, при 84:79 и без проблеми стигна до крайния успех с 97:92.

снимка: Associated Press