Детройт изравни серията срещу Филаделфия

Макар и изненадващо за много от специалистите зад Океана Филаделфия 76 успя да поведе с 2-1 победи срещу втория най-добър отбор в редовняи сезон в НБА, но късно вчера вечерта Детройт Пистънс изравни серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция, след победа с 93:84, пред над 18 000 зрители в “Wachovia Center” в Филаделфия, Пенсилвания. Мач номер 5 от серията ще се играе във вторник в “Palace of Auburn Hills” в Детройт, Мичиган.

Тейшоун Принс бе най-резултатен в двубоя с 23 точки, 6 борби и 4 откраднати топки, Рашид Уолъс записа “дабъл-дабъл” от 20 точки и 10 асистенции, а Ричард Хамилтън и Чонси Билъпс добавиха по 18 точки и по 7 асистенции, при победата на своя тим. Новобранецът на Фили Тейдюс Йънг се отличи с 15 точки и 9 борби. Уили Грийн и Андре Милър отбелязоха по 13 точки, а Самюъл Далембърт и Андре Игуодала завършиха с по 12.

Баскетболистите на Фили започнаха по-добре срещата, като бързо стигнаха до преднина от 7 точки, при 17:10, а до края на първата четвърт запазиха аванса си до 25:19. Домакините продължиха да държат инициативата и 4:30 минути преди почивката достигнаха преднина от 14 точки, при 43:29, а в края на полувремето водеха с 46:36.

След почивката обаче, след тройки на Чонси Билъпс и Рашид Уолъс, Пистънс направи серия от 11-0 и заличиха изоставането си, повеждайки минимално с 47:46. А до края на третата четвърт успяха да поведат със 8 точки, за 70:62. В заключителните 12 минути гостите от Детройт умело пазеха аванса си и без проблеми стигнаха до крайния успех с 93:84.

снимка: Associated Press