Финикс разнищи Сан Антонио в мач номер 4

Въпреки трите поредните загуби от миналогодишните шампиони, тази вечер Финикс Сънс се наложи над Сан Антонио Спърс със 105:86, в собствената си “US Airways Center” във Финикс, Аризона. По този начин Спърс водят с 3-1 победи в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА. Мач номер 5 между двата тима ще се проведе във вторник в  “AT&T Center” във Сан Антонио, Тексас.

По-тревожната новина за старши треньора на Сан Антонио Грег Попович са проблемите сполетели лидерите на отбора Тим Дънкън и Тони Паркър. Двамата баскетболисти се върнаха от съблекалнята по време на последната четвърт със сериозно количество лед поставено на колената им под формата на превръзки.

Раджа Бел изнесе страхотен мач при победата на своя тим, регистрирайки 27 точки, 6 борби и 5 асистенции, при 75% успеваемост за 2 точки (3/4), 71% за 3 точки (5/7) и 100%  от линията (6/6). Борис Диау също демонстрира отлична игра като бе само на 2 асистенции от “трипъл-дабъл", записвайки 20 точки, 10 борби и 8 асистенции, докато Леонардо Барбоса и Стив Неш добавиха по 15 точки. Тони Паркър бе най-резултатен за Спърс с 18 точки и 4 борби, Тим Дънкън наниза 14 точки и овладя 10 борби, а Деймън Студамайър завърши с 11 точки и 3 борби.

До голяма степен крайният изход на двубоя бе решен още в първата четвърт на двубоя, след като домакините стартираха със серия от 11-1 точки, а до края на частта тотално надиграха опонентите си и поведоха с 21 точки, при 34:13. До края на срещата баскетболистите на Финикс продължиха да доминират и под двата коша като без проблеми стигнаха до най-голямата разлика при 101:69, в началото на заключителните четвърт. От своя страна в края на третата част, при 26 точки разлика, Грег Попович макар и не открито отписа мача, като извади от игра тримата основни играчи на отбора си – Тим Дънкън, Тони Паркър и Ману Джинобили, с цел да ги предпази от евентуални контузии.

снимка: Associated Press