Джош Смит разнищи Бостън със забивки

Бившият шампион на конкурса по забивкi и настоящ играч на Атланта Хоукс Джош Смит бе в основата на феноменалната победа на неговия отбор над фаворита за титлата Бостън Селтикс. В мач номер 3 от серията от първия кръг на плейофите в НБА, баскетболистите от Атланта се наложиха със 102:93. По този начин Хоукс стигна до първи успех в плейофите от 1999 година насам. Следващият двубой от серията ще се проведе в понеделник отново във “Phillips Arena” в Атланта, Джорджия.

Освен невероятните си забивки срещу най-силния отбор в редовния сезон, Джош Смит регистрира и 27 точки, 9 борби и 6 асистенции. Джо Джонсън се отличи с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции, а новобранецът Ал Хорфърд направи поредния си силен двубой, добавяйки “дабъл-дабъл” от 17 точки, 14 борби и 6 асистенции. Кевин Гарнет отново бе на висота за Селтикс, записвайки 32 точки и 10 борби. Пол Пиърс наниза 17 точки и направи 8 асистенции, а Рей Алън завърши с 13 точки и 5 борби.

Срещата започна равностойно в първите минути на двубоя, но постепенно  до края на първата четвърт домакините поведоха с 32:26. През вторите 12 минути обаче, баскетболистите от Бостън бързо изравниха резултата и до края на полувремето двубоят се развиваше кош за кош.

Преломният момент в срещата бе третата четвърт, през която Хоукс демонстрираха по-добра игра и успяха да поведат с 10 точки, за 84:74. А до финалната сирена Селтикс не успяха да отговорят подобаващо на стрелбите на Ал Хорфърд и Джош Смит и загубиха с крайното 93:102.