Балкан се наложи над ЦСКА

Балкан (Ботевград) записа домакински успех над ЦСКА Интерлоджик (София) с 82:69, повеждайки с 1-0 победи в плейофната серия от държавното първенство по баскетбол между двата тима. Следващият двубой от серията ще се проведе във вторник в столичната зала "Христо Ботев".

Дуейн Мортън бе най-полезен при успеха на своя тим, регистрирайки 19 точки, 8 борби и 3 асистенции. Иван Лилов наниза 18 точки и овладя 8 борби, а Павле Болковац добави 16 точки и 5 асистенции. Джош Уошингтън отново демонстрира отличната си стрелба от далечна дистанция и записа 25 точки, докато Христо Николов завърши с 20 точки и 5 борби.

Срещата започна с по-добра игра от страна на домакините, които след първите 6:10 минути на двубоя поведоха с 18:9, а в края на първата четвърт авнасът им бе 6 точки, за 26:20. Баскетболистите на Балкан продължиха да са по-активни и поведоха с 13 точки, при 37:24, но гостите все пак успяха да намалят изоставането си до 47:39 на почивката.

През второто полувреме не последваха изненади и домакините поддържаха преднината си над 10 точки, като без проблеми стигнаха до 71:57 в края на третата четвърт. Заключителните 10 минути на двубоя бяха изключително слабо резултатни, като общо бяха отбелязани 23 точки. Финалната сирена дойде при крайното 82:69 за Балкан.