Национална лига футзал: Левски - Черно море

Левски се справи с Ямбол

Баскетболният Левски (София) се наложи над Ямбол с 91:78, в столичната зала "Триадица" и поведе с 1-0 победи в серия от първия кръг на плейофите в държавния ни шампионат по баскетбол. Веселин Веселинов бе най-полезен за успеха на Левски, реализира 24 точки. Следващият двубой от серията е насрочен за следващия вторник в Ямбол.

Освен Веселинов и Станислав Славейков се отличи с 16 точки и 8 борби, при победата на своя тим. Златин Георгиев наниза 15 точки и направи 4 асистенции, а Христо Захариев добави 13 точки и 4 борби. Вадим Река бе най-добър при поражението на гостите с 19 точки и 15 борби. Павел Маринов реализира 14 точки, а Кирило Скуматов завърши с 13 точки и 8 борби.

Срещата започна изключително оспорвано като нито един от двата отбора не успя да натрупа аванс по-голям от 3 точки, през първите 10 минути, които завършиха при 24:23 за Ямбол. Домакините обаче, постепенно поеха инициативата и след добри отигравания на Веселинов и Славейков обърнаха резултата в своя полза за 51:41 на почивката.

В началото на второто полувреме гостите заиграха по-добре, но усилията им стигнаха единствено за намаляване на резултата до 55:52, а след това Левски отново натрупа двуцифрена преднина, при 70:56. В заключителните 10 минути не последваха изненади и домакините стигнаха до крайния успех с 91:78