Сан Антонио тресна Финикс и като гост

След двата много оспорвани двубоя в Сан Антонио, Спърс не срещна никакви проблеми при гостуването си на Финикс Сънс, побеждавайки със 115:99, пред близо 18 500 зрители в “US Airways Center” във Финикс, Аризона. По този начин миналогодишните шампиони поведоха с 3-0 победи в серията от първия кръг на плейофите в НБА и са само на успех в преминаването в следващия етап. Мач номер 4 от серията ще се играе в неделя от 22:30 българско време, като домакин отново ще е Сънс.

Френският гард на Сан Антонио Тони Паркър записа най-доброто постижение в кариерата си, регистрирайки 41 точки, 5 борби и 12 асистенции. Тим Дънкън показа константната си добра игра и записа “дабъл-дабъл” от 23 точки и 10 борби, а избраният за най-добър шести играч за изминалия сезона в НБА, Ману Джинобили, влизайки в игра от пейката, добави 20 точки и 5 борби.

След идването на изключително опитния център Шакил О’Нийл, Амари Студамайър зае мястото на тежко крило в състава на Финикс и резултатността му рязко се повиши. В този двубой Студамайър наниза 28 точки и овладя 11 борби. Леонардо Барбоса отбеляза 20 точки и направи 4 асистенции, а играещият своя 16 сезон в Лигата Шакил О’Нийл завърши с 19 точки и 6 борби.

Срещата започна с по-концентрирана игра от страна на гостите, които бързо успяха да натрупат аванс от 15 точки, при 27:12, а до края на първата четвърт задържаха преднината си до 33:19. Баскетболистите на Сънс все пак се опитаха да се върнат в мача и намалиха до 39:31, но Майкъл Финли и Тим Дънкън отново дадоха солиден аванс на отбора, воден от Грег Попович. По този начин на почивката Сан Антонио отново водеше с 14 точки, за 61:47.

Интересното в двубоя бе, че домакините нито веднъж по време на целия мач не успяха да поведат в резултата, от своя страна Спърс натрупа аванс от 23 точки, при 79:56, 5:30 минути преди края на третата част. До финалната сирена срещата се доиграваше като разликата между двата тима така и не падна под  15 точки, стигайки крайното 115:99.

снимка: Associated Press