Хосе Калдерон разнищи Орландо

Испанският гард на Торонто Раптърс Хосе Калдерон бе в основата на първия успех за своя тим в плейофите тази година със 108:94, над Орландо Меджик, пред над 20 000 зрители в “Air Canada Centre” в Торонто, Отава. По този начин канадският тим намали изоставането си на 2-1 победи, като мач номер 4 ще се проведе в събота отново в Торонто.

Tи Джей Форд бе най-резултатен за Раптърс с 21 точки и 5 борби, Хосе Калдерон се отличи с 18 точки, 7 борби и 13 асистенции, а Крис Бош и Джейсън Капоно добавиха по 15 точки. Хедо Тюркоглу изнесе пореден много силен двубой, регистрирайки 26 точки, 7 борби и 3 асистенции, Дуайт Хауърд наниза 19 точки и овладя 12 борби, а Рашард Люис завърши с 19 точки и 6 борби.

Срещата започна със сериозен натиск от страна на домакините, които поведоха с 8 точки след първите 12 минути, при 28:20 и до голяма степен решиха крайния изход на двубоя още през първото полувреме, за което натрупаха преднина от 21 точки, за 61:40. След почивката баскетболистите на Орландо се опитаха да се върнат в двубоя, но така и не успяха да намалят изоставането си до едноцифрена стойност и логично загубиха.

“Това бе най-важната среща до този момент през сезона и ние играхме на нужното ниво. Отговорихме на предизвикателството по възможно най-добрия начин”, бяха думите на лидера на Торонто Крис Бош.

Старши треньорът на Раптърс Сам Мичъл се изказа ласкаво за двамата си гардове Ти Джей Форд и Хосе Калдерон, които изнесоха страхотен двубой: “Начинът, по който играха тези двамата ми  напомня колко добри могат да бъдат.”

“Играта на Торонто в атака бе невероятна. Техният плеймейкър игра феноменално (б.а. Хосе Калдерон) и може би това бе ключът към успеха за тях”, добави треньорът на Меджик Стан Ван Гънди.

снимка: Associated Press