Детройт изравни на Филаделфия

Въпреки изненадващата загуба в първия мач от серията срещу Филаделфия 76, вчера късно вечерта Детройт Пистънс се наложиха със 105:88, пред над 22 000 зрители в "Palace of Auburn Hills" в Детройт, Мичиган. Следващите две срещи от серията между двата тима са в петък и неделя във Филаделфия.

Ричард Хамилтън бе най-полезен при успеха на своя тим, регистрирайки 20 точки, 7 борби и 7 асистенции, докато Тейшон Принс, Антонио Макдайс и Рашид Уолъс добавиха по 16 точки. Луис Уилямс бе най-резултатен за Фили със 17 точки и 2 борби, Андре Милър наниза 14 точки и овладя 3 борби, а Реджи Еванс завърши с 13 точки и 11 борби.

Рашид Уолъс наниза 11 от своите 16 точки в първата четвърт на срещата и бе в основата на преднината от 7 точки, при 25:18, в края й. Преломният момент в срещата бе заключителните минути на първото полувреме, през които домакините направиха серия от 15-4 и поведоха със 17 точки, за 53:26.

Най-голямата разлика между двата отбора дойде 3 минути преди края на третата част, когато играчите на Детройт поведоха с 28 точки, за 79:51. До финалната сирена Пистънс не срещна никакви трудности и безпроблемно стигна до убедителната победа със 105:88.

снимки: Associated Press, Reuters