Сан Антонио дръпна с 2-0 на Финикс

Сан Антонио Спърс взе комфортна преднина от 2-0 победи в серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НБА срещу Финикс Сънс. Късно снощи "Шпорите" се наложиха в мач номер 2 със 102:96 след фантастичен мач на плеймейкъра Тони Паркър. Французинът беше най-резултатен за своя тим с 32 точки

Силен мач направи и Тим Дънкан, завършил с 18 точки и 17 борби, а най-добрият шести човек за сезона - Ману Джинобили се отличи с 29 точки за успеха на шампионите.

Амари Студамайър наниза 33 точки, а Стив Неш регистрира 23 точки и 10 асистенции при поражението на Сънс. Крилото Грант Хил игра 20 минути за Финикс, независимо че бе под сериозен въпрос преди началото на срещата, заради контузия. Хил обаче не успя да се разпише.

Както и в мач номер 1 Финикс контролираше срещата от самото начало, но през второто полувреме тотално изпусна инициативата и в крайна сметка претърпя второ поражение в Тексас. Късно снощи "слънцата" водеха през първото полувреме с цели 14 точки, но в третата четвърт тимът на Майк Д`Антъни бе надигран с 27:11.

Спърс успя да поведе с цели 17 точки в последната четвърт. Серия от 10-0, инспирирана от Стив Неш, намали дефицита на гостите от Аризона на 5 точки за 91:96, 2:44 минути преди края. Зверска забивка на Тим Дънкан, 1:47 минути преди края обаче изведе домакините напред за 101:93. Впоследствие Студамайър отбеляза своята общо 6-а тройка за сезона, 14 секунди преди финалната сирена за 101:96, но време за нещо повече от страна на Финикс нямаше.

Така Сан Антонио взе комфортен аванс от две победи преди следващите две срещи, които са във Финикс. Мач номер 3 е в петък вечер.