Леброн Джеймс се справи за втори път с Уизърдс

Кливланд Кавалиърс записа втора домакинска победа над Вашингтон Уизърдс, този път със 116:86, пред над 20 500 зрители в “Quicken Loans Arena” в Кливланд, Охайо. “Кавалерите” поведоха с 2-0 победи в серията от първия кръг на плейофите в НБА, като им предстоят две гостувания във Вашингтон, първото от които в четвъртък.

Леброн Джеймс бе само на борба от “трипъл-дабъл”, регистрирайки 30 точки, 9 борби и 12 асистенции. Зидрунас Илгаускас наниза 16 точки и овладя 9 борби, а Уоли Счърбиак добави 15 точки и 2 борби. Дешоун Стивънсън и Карън Бътлър реализираха по 12 точки, при поражението на своя тим, а Брендън Хейууд и Роджър Мейсън завършиха с по 10.

Баскетболистите на Уизърдс започнаха по-добре срещата и поведоха със 17:13, но постепенно домакините обърнаха до 27:22 в своя полза, в края първата част. Въпреки добрите отигравания на Брендън Хейууд, който бе в основата на обрата до 30:27 за Вашингтон, Кавалиърс поеха инициативата и до края на полувремето поведоха с 13 точки, за 53:40.

Това бе и преломният момент в срещата, след който двубоят премина изцяло под контрола на домакините. До финалната сирена Кливланд продължи да увеличава аванса си, който бе 30 точки, за крайното 116:86.

снимка: Reuters