"Супермен" надви Торонто

Орландо Меджик поведе с 1-0 победи серията от първия кръг на плейофите в НБА, налагайки се над Торонто Раптърс със 114:100, пред над 17 000 зрители в "Amway Arena" в Орландо, Флорида. По този начин "Магьосниците" спечелиха за първи път в плейофите от 2003 година насам, когато победиха Детройт Пистънс. Вторият двубой от серията ще е във вторник отново във Флорида.

Дуайт Хауърд направи поредния си феноменален мач, регистрирайки 25 точки, 22 борби и 5 блока, Джамийр Нелсън наниза 24 точки и направи 7 асистенции, а Хедо Тюркоглу добави 21 точки, 6 борби и 6 асистенции. Антъни Паркър бе най-резултатен за Раптърс с 24 точки, 7 борби и 4 асистенции. Крис Бош реализира 21 точки и овладя 6 борби, а Джейсън Капоно завърши с 18 точки.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините от Орландо, които реализираха първите си 7 стрелби, 4 от които тройки и поведоха с 18:8. До края на първата част и двата отбора бяха направили общо по 20 опита, от които Меджик отбелязаха 16, а гостите само 7, така се стигна до 43:23 за домакините. В началото на втората четвърт се стигна до разлика от 23 точки, при 56:33, но до края на полувремето Раптърс съкратиха изоставането си с 10 точки, за 60:47.

Въпреки добрата стрелба на домакините, Нестерович и Бош демонстрираха отлична игра в нападение, след почивката и поддържаха Торонто в двубоя. Последната сирена за тратата четвърт дойде при 85:75 за Орландо. С отлични стрелби от разстояние, двукратният носител на приза за най-добър стрелец от тройката, Джейсън Капоно намали до 88:83 в началото на заключителната част. Моурис Еванс и Дуайт Хауърд обаче, дадоха отнова двуцифрена преднина на своя тим, при 96:83 и без проблеми стигнаха до крайното 114:100.

снимки: Reuters