ЦСКА на победа от титлата, "червените" разгромиха шампионите с 3:0

Волейболистите на ЦСКА разгромиха шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик с 3:0 гейма във втората финална среща на Националната волейболна лига за мъже, която се игра в столичната зала ”Васил Симов”.

Така "червените" са само на една победа от титлата, която не са печелили от 1995 година.

Гостите от Бургас започнаха вихрено и поведоха с 8:3 до първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 9:3 и 10:4. Наставникът на ЦСКА Александър Попов взе прекъсване, което даде резултат. ”Червените” намалиха до 8:12 и 12:15. Последваха 3 поредни точки и ЦСКА поведе за първи път в гейма с 16:15. След второто техническо прекъсване блокадата на ЦСКА заработи много ефективно. Два поредни блока на Иван Колев и Иван Зарев доведоха резултата до 19:16. Филип Мейо се разигра и ”червените” безпроблемно затвориха първия гейм с убедителното 25:20.

Втората част бе равностойна само до 6:6. ЦСКА записа 4 поредни точки и дръпна с 10:6, а после поведе с 15:9 почти без съпротива от шампионите. Това ядоса наставника на ЛукОйл-Нефтохимик Северин Димитров, който извади от игра националите Иван Станев и Николай Николов, като пусна на тяхно място младоците Христо Енков и Любомир Йотов. Те също не можаха да променят в положителна насока играта на бургазлии и ЦСКА стигна безпроблемно до победата в този гейм с разгромното 25:16. Така ”червените” поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм започна с 4 точки аванс за ЦСКА – 6:2. До първото техническо прекъсване тя нарасна до 5 точки – 8:3. Шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик успяха да намалят до 10:11, благодарение на два поредни аса на Ники Николов. Силната игра на Иван Колев и Светозар Иванов доведе до аванс от 15:11 за ЦСКА. Филип Мейо се разигра и направи резултата 17:14. Последва много силна игра на Стойко Ненчев и след 3 поредни точки последната, от които бе с единична блокада. ЦСКА поведе с 20:16. Гостите не успяха да намерят сили да обърна срещата и ЦСКА затвори гейма с 25:19. Така ”червените” спечелиха мача с 3:0 гейма и поведе с 2-0 победи във финалната серия.

Възпитаниците на Александър Попов се нуждаят само от още една победа за да спечелят титлата.

Третата среща по програма ще се играе в понеделник от 17,30 часа в бургаската зала ”Младост”. Играе се до 3 победи от 5 мача.

ЦСКА – ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)
ЦСКА:
Иван Зарев 2 (1 блок), Бойко Бонев 6 (1 блока), Филип Мейо 16 (1 блока), Иван Колев 12 (2 блока), Стойко Ненчев 10 (1 ас, 4 блока), Светозар Иванов 10 (5 блока) – Теодор Салпаров-либеро (Даниел Пеев)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2 (1 блок), Петър Христов 12 (1 блок), Андрей Николов 5 (1 блок), Мартин Пенев 7, Стоян Самунев 8 (1  ас, 2 блока), Николай Николов 5 (2 аса) – Добромир Иванов-либеро (Христо Енков, Любомир Йотов, Венелин Къдънков)
Старши-треньор: Северин Димитров

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на ЦСКА над ЛукОй-Нефтохимик с 3:0 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на ЦСКА над ЛукОйл-Нефтохимик с 3:2 може да видите ТУК!!!