Тимът на Черно море победи с 98:92 столичният ЦСКА в зала "Христо Ботев" в мач от последния кръг на редовния сезон в А1. Така "моряците" приключиха сезона с 15 победи и 17 загуби, колкото имат и в своя актив "червените".
За варненци най-резултатни бяха Аугустинас Витас с 18 точки и 12 борби, Симеон Ценов, Тод Галуей и Брайс Шелдън с по 16 точки. За "червените" се отличиха Христо Николов, Георги Давидов и Джош Уошингтън с по 22 точки. В същото време Спартак (Плевен) победи като гост Рилски спортист в Самоков с 92:89 точки след продължение и плевенчани се изкачиха на 4-то място.
Така в първия кръг на плейофите ЦСКА ще срещне Балкан (Ботевград), а Черно море Еврохолд ще се изправи срещу Спартак (Плевен).
снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg