Ямбол победи Левски с тройка в последната секунда

Баскетболният Ямбол победи инфарктно Левски със 77:76 и завърши редовния сезон в А1 с успех. Тройка на Кирило Скуматов в последната секунда донесе успеха на домакините.

Така тимът на Иван Чолаков регистрира своята 11-а победа за сезона, а Левски, който е закотвен на второто място влиза в плейофите след 22 успеха и 10 загуби.

Станислав Говедаров беше най-резултатен с 37 точки, Вадим Река вкара 21, а героят в срещата Кирило скуматов реализира едва 6.

Веселин Веселиновотбеляза 23 точки, Стефан Георгиев наниза 18, а Асен Великов приключи с 10 при поражението на Левски.

През цялото време на мача отборът на Левски имаше надмощие и водеше в резултата с около 10 точки. Три минути преди края на срещата резултатът бе 66:72 точки за "сините". Една минута преди последния съдийски сигнал се стигна до 71:76 точки. Кирило Скуматов отбеляза тройка в последната секунда фиксира крайния резултат - 77:76 точки за Ямбол.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg