Национална лига футзал: Левски - Черно море

Балкан се справи с ЦСКА

Балкан (Ботевград) записа домакинска победа над разкъсвания от проблеми ЦСКА Интерлоджик с 87:77 и се утвърди на третото място в държавния шампионат за мъже по баскетбол с актив от 20 успеха и 11 загуби. От своя страна "Червените" заемат петата позиция в класирането, записвайки 16-то поражение от 31 кръга.

Атанас Радев бе най-полезен при победата на своя тим, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 23 точки и 12 борби. Дуейн Мортън наниза 22 точки и овладя 5 борби, а Иван Лилов добави 14 точки и 5 асистенции. Джошуа Уошингтън се отличи при поражението на своя тим с 24 точки, докато Крум Дойчинов завърши със 17 точки и 9 борби.

Срещата започна с много по-силна игра от страна на домакините, които бързо успяха да материализират превъзходството си, повеждайки с 15 точки, при 22:7. До края на частта баскетболистите на ЦСКА съумяха да съкратят изоставането си до 26:13. До края на полувремето двубоят се развиваше кош за кош, като играчите на Балкан поддържаха аванса си в двуцифрена стойност, а почивката дойде при 45:34 в тяхна полза.

В началото третата четвърт баскетболистите на Балкан отново поеха инициативата и достигнаха до преднина в размер на 17 точки, при 59:42, но до края на частта гостите съкратиха до 64:51. До финалната сирена не последваха изненади и домакините безпроблемно стигнаха до крайния успех, дошъл при 87:77 в тяхна полза.