Макаби отново на Final Four

Израелският шампион Макаби (Тел Авив) стигна до общо 7-о участие на Final Four на Евролигата за последните 9 сезона, след като тази вечер в "Нокиа Арина" в Тел Авив победи с 88:75 Барселона. Мачът бе общо трети за двата състава от четвъртфиналната серия, която бе спечелена от Макаби с 2-1 победи.

Уил Байнъм и Дейвид Блътентал вкараха по 21 точки, а Йотам Халперин се отличи със 17 точки и 9 асистенции за успеха на състава на Цвика Шерф.

Рожер Гримау реализира 18 точки, Фран Васкес добави 15 точки и 13 борби, а Яка Лакович завърши с 13 точки при поражението на Барселона.

Двубоят започна много добре за гостите, които по-малко от 4 минути преди края на първата четвърт водеха с 15:9, а в крайна сметка първата четвърт приключи при резултат 19:18 в тяхна полза. Втората част започна по съвсем различен начин, като Макаби извърши пълен обрат и на полувремето имаше преднина от 9 точки за 43:34. Решаваща за изхода на двубоя беше третата четвърт, в която Барса успя да поведе с 3 точки, но след спречкване между Джанлука Базиле от Барселона и гардът на Макаби Вонтиго Къмингс двамата бяха изгонени. В крайна сметка Макаби продължи да поддържа много добър процент на стрелба и след силни изяви в края на Байнъм и Блътентал спечели срещата.