Ямбол надви Рилски Спортист

Отборът на Ямбол спечели сблъсъка за седмото място в държавния шампионат по баскетбол за мъже, побеждавайки Рилски спортист (Самоков) с 97:91, в зала "Диана" в Ямбол. По този начин домакините събират актив от 10 успеха и 19 поражения, докато “Рилецо” остава осми с 9 победи и 20 загуби.

Станислав Говедаров бе най-резултатен за своя тим с 23 точки и 7 асистенции. Вадим Река записа "дабъл-дабъл" от 18 точки и 14 борби, а Мартин Дурчев добави 18 точки и 4 борби. Бранко Миркович се отличи за Рилски спортист с 36 точки и 5 асистенции, докато Сантос Мартинес завърши с 24 точки и 9 борби.

Гостите от Самоков започнаха много по-концентрирано срещата, като след отличен процент на успеваемост при стрелбите си през първата четвърт успяха да поведат с 15 точки, при 34:19. До края на полувремето баскетболистите на Ямбол показаха характер и се върнаха в двубоя, съумявайки да съкратят изоставането си до 4 точки, при 54:50 на почивката.

През третата част на двубоя домакините продължиха да са по-активни и стигнаха до пълния обрат, като след 30 минути игра резултатът бе 74:69 в тяхна полза. Възпитаниците на Иван Чолаков задържаха преднината си през по-голямата част от заключителната четвърт, но гостите успяха да се доближат само на 2 точки минута преди края, при 92:90. В последните секунди преди финалната сирена домакините демонстрираха спокойствие и стигнаха до крайния успех с 97:91.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg