Джанлука Базиле разсипа Макаби Елит

Италианският гард на Барселона Джанлука Базиле реализира внушителните 34 точки и помогна на своя отбор Барселона да изравни серията в четвъртфиналния сблъсък срещу Макаби Елит (Тел Авив), след успех с 83:74, пред близо 7000 зрители в Испания. Така финалната трета среща ще бъде следващия четвъртък в Тел Авив.

Освен невероятно представилия се Джанлука Базиле, Пепе Санчес и Рожер Гримау се отличиха за Барселона, отбелязвайки по 11 точки. Омри Каспи бе най-добър при поражението на израелския тим, регистрирайки “дабъл-дабъл” от 18 точки и 10 борби. Терънс Морис наниза 16 точки и овладя 11 борби, а Уил Байнъм завърши с 13 точки и 6 борби.

През първата четвърт двубоят се развиваше изключително равностойно и нито един от двата отбора не успя да натрупа голям аванс, като след 10 минути игра резултатът бе 23:22 за Барселона. В началото на втората част обаче, домакините стартираха със серия от 8-0, с която успяха да поведат с 31:22, а до края на полувремето задържаха актива си до 43:37, благодарение на уникална тройка със сирената на Базиле.

След почивката с основната заслуга на италианския си гард, Барселона продължи да трупа преднина, достигайки до 61:51 в своя полза, но Уил Байнъм реализира тройка в последната секунда на третата четвърт, с която намали до 64:58. В заключителните 10 минути на двубоя домакините продължиха да демонстрират отлична стрелба от далечно разстояние и без проблеми стигнаха до победата с крайното 83:74.