Макаби се справи с Барселона

Израелският Макаби Елит (Тел Авив) записа домакинска победа с 81:75 срещу Барселона, в собствената си “Нокиа Арина”. По този начин Макаби е само на успех от достигането на финалната четворка в най-силния баскетболен клубен турнир в Европа. Вторият двубой между двата отбора е в четвъртък в Испания.

Естебан Батиста бе най-резултатен за победата на домакините с 15 точки и 5 борби, Терънс Морис наниза 14 точки и овладя 10 борби, а Никола Вуячич добави 12 точки и 6 борби. Ерсан Илясова се отличи при поражението на испанския тим с 21 точки и 9 борби, Джанлука Базиле реализира 17 точки и овладя 5 борби, а Марио Касун завърши с 12 точки и 8 борби.

Срещата започна изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да натрупа стабилен аванс, въпреки това след кош на Терънс Морис Макаби водеше с 16:14 в края на първата четвърт. Домакините поеха инициативата през вторите 10 минути от двубоя и съумяха да се оттеглят на почивката при 7 точки аванс в своя полза, за 36:29.

Благодарение на точни стрелби от зоната за три точки на Базиле и Илясова, играчите на Барселона успяха да се върнат в мача, изравнявайки за 57:57 след 30 минути игра. В заключителната част на двубоя обаче, домакините показаха по-добра успеваемост при стрелбите си и стигнаха до крайния успех с 81:75.