Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Левски-Сиконко разгроми Пирин с 3:0 и се класира на полуфиналите

Вицешампионите от Левски-Сиконко разгромиха Пирин Балканстрой с 3:0 (25:21, 26:24, 25:23) в третата решителна 1/4-финална среща от Националната волейболна лига.

Така ”сините” се класираха на полуфиналите с 2-1 победи.

Срещата започна добре за гостите от Пирин. Те поведоха в резултата с 8:6 и 15:12. Тук наставникът на Левски-Сиконко Мартин Стоев реагира мигновено и пусна в игра опитния разпределител Николай Найденов на мястото на Георги Братоев. Резултатът на закъсня и ”сините” изравниха при 17:17. Последва силна игра на Николай Учиков и Левски-Сиконко дръпна с 21:17. Без проблем вицешампионите затвориха първата част с 25:21.

Втората част започна идентично като първата. Пирин поведе с 8:6, а наставникът на гостите Любомир Герасимов заложи на Михаил Вурие на мястото на Валентин Димов. Гостите имаха предимство до 17:15. ”Сините” изравниха при 19:19 и след множество изравнявания накрая триумфираха с 26:24, благодарение на Учиков и Тодор Алексиев. Така Левски-Сиконко поведе с 2:0 гейма.

Освободени от комфортната преднина волейболистите на Левски-Сиконко поведоха с 8:5 и 16:14. Гостите намалиха разликата само до 1 точка при 21:22. В крайна сметка домакините стигнаха до успех в гейма с атака през центъра на капитана Георги Лазаров – 25:23.

Така възпитаниците на Мартин Стоев победиха с 3:0 гейма и се класираха за полуфиналите на НВЛ. Там Левски-Сиконко ще срещне вечния съперник ЦСКА.

ЛЕВСКИ-СИКОНКО – ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)