Финикс без проблеми във Филаделфия

Въпреки много силното представяне на Филаделфия 76 през последния месец и неубедителните изяви на Финикс Сънс, „Слънцата” записаха победа като гост във Филаделфия със 107:93. По този начин Финикс заема шестото място в Западната конференция с 48 успеха и 24 загуби, докато отборът от Фили е седми в Източната с 37 победи и 36 поражения.

Амари Студамайър бе най-резултатен при победата на своя тим с 22 точки и 7 борби, Раджа Бел наниза 20 точки и направи 7 асистенции, а Борис Диау и Леонардо Барбоса добавиха по 17 точки. Андре Милър се отличи с 16 точки и 10 асистенции за Филаделфия, докато Луис Уилиамс реализира 15, а Андре Игуодала добави  13 точки и 6 борби.

Срещата започна отлично за гостите, които само за няколко минути поводеха с 10 точки, при 15:5, а до края на частта увеличиха преднината си до 19 точки, за 38:19. През втората четвърт на мача играчите на Сънс поддържаха аванса и полувремето дойде при 61:44 в тяхна полза.

След почивката  домакините опитаха да се върнат в двубоя, но въпреки добрите изяви на Андре Милър и Андре Игуодала, Фили навакса само 4 точки от пасива си, за 84:71. В заключителните 12 минути от двубоя не станаха изненади и без особени проблеми играчите на Сънс стигнаха до крайното 107:93.