НА ЖИВО ОТ "ГЕРЕНА" С ПОСЛЕДНИ НОВИНИ ЗА ЛЕВСКИ

Бостън този път не остави шанс на Ню Орлиънс

Съставът на Бостън Селтикс не срещна съпротива от Ню Орлиънс Хорнетс и постигна категоричен успех със 112:92 в сблъсъка на лидерите на Източната и Западната конференции на НБА. Пол Пиърс записа 27 точки и 9 асистенции Кевин Гарнет добави 21 точки, Рахон Рондо завърши със 17, а Рей Алън и Лиън Поу приключиха с по 12 точки за успеха. След тази победа Бостън (57-15) вече води на втория на Изток – Детройт Пистънс с 6 победи, 10 мача преди края на редовния сезон. От своя страна загубата прекъсна серията от 5 поредни успеха на Хорнетс (49-22). Така Бостън вече има най-малко по една победа над всички отбори в Лигата в рамките на редовния сезон. "Келтите" не могат да се похвалят с такова постижение от сезон 1990-1991.

От гостите Крис Пол бе най-резултатен с 22 точки и 10 асистенции, Педжа Стоякович добави 17 точки, а Дейвид Уест се отличи с 14 при поражението на съставa на Байрън Скот.

"За мен мачът започна още на тренировката в четвъртък. Уест ни вкара 37 точки когато играхме срещу тях в Ню Орлиънс. Приeх го до известна степен лично. На терена правя адски много неща, които рядко след това си спомням. Единственото, което знам, е че се опитвам да бъда агресивен в защита колкото мога", заяви Кевин Гарнет след мача.

Миналата събота Ню Орлиънс Хорнетс победи като домакин Бостън със 113:106.

"Мисля, че през второто полувреме те наистина бяха доста агресивни в защита. Свършиха чудесна работа", сподели на свой ред наставникът на "Стършелите" Байрън Скот.

Хорнетс успяха да се приближат до своя противник само в един момент от срещата когато свалиха разликата на 4 точки. Именно след кош на Дейвид Уест гостите направиха 68:72. Впоследствие обаче Селтикс отбеляза 19 от следващите 24 точки и 5:56 минути преди края вече водеше с 88:73.