Макаби с категоричен успех над Жалгирис

Отборът на Макаби Елит (Тел Авив) не срещна трудности при домакинския си двубой с Жалгирис (Каунас) и победи с 80:66. По този начин израелският тим спечели надпреварата в група "F" на Евролигата и се класира за четвъртфиналната фаза, където ще се изправи срещу отбора на Барселона.

Йотам Халперим се отличи при победата на своя тим, регистрирайки 17 точки, 2 борби и 8 асистенции. Никола Вуячич наниза 12 точки и овладя 6 борби, а Терънс Морис добави 11 точки, 7 борби и 6 блока. Маркъс Браун бе най-резултатен за Жалгирис с 16 точки и 4 борби, Йонас Мачиулис отбеляза 13 точки и овладя 3 борби, докато Марко Попович и Паулиус Янкунас завършиха с по 11 точки.

Срещата започна с леко предимство за домакините, които след първите 10 минути успяха да поведат с 24:20. До края на полувремето играчите на Макаби продължиха да бъдат по-активни и увеличиха аванса си на 7 точки, а през третата четвърт дойде преломният момент в срещата, след като домакините поведоха с 60:46. В заключителната 10 минути двубоят се доигра, като разликата между двата отбора се запази за крайното 80:66.