Очаквайте в 15:00 Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Mонтепаски би леко Ефес

Монтепаски (Сиена) записа домакински успех над Ефес Пилзен с 80:67 в собствената си зала "Паласпорт Менс Сана", превръщайки се в един от двата отбора от група "D" на Евролигата, които се класират на четвъртфиналите. Другият осигурил си място напред в турнира е тимът на Партизан, който след победа в Белград изхвърли носителя на трофея от миналия сезон Панатинайкос.

Ромейн Сато бе най-полезен за успеха на своя тим, регистрирайки 25 точки, 4 борби и 3 асистенции. Теръл Макинтайър реализира 14 точки и направи 7 асистенции, а Буутси Торнтън добави 10 точки и 4 борби. Андре Хътсън се отличи за Ефес Пилзен с 16 точки, Ендер Арслан отбеляза 11 точки,  докато Ермал Куджо, Кени Грегъри и Джеймс Пен завършиха с по 10.

Срещата започна по-добре за домакините, които макар и с малко забавяне успяха да поведат в резултата с 20:15, а до края на полувремето си осигуриха стабилна преднина в размер на 14 точки, при 44:30. След почивката играта се изравни, но големият аванс на Монтепаски от първото полувреме оказа решаваща роля и италианският отбор спечели с крайното 80:67.