Детройт смаза Хорнетс

Съставът на Детройт Пистънс, който е втори в момента във временното класиране на Източната конференция, смаза гостуващия Ню Орлиънс Хорнетс със 105:84 в мач от програмата на НБА. Страхотен мач за "Буталата" направи Джарвис Хейс, който отбеляза 29 точки, Чонси Билъпс добави 17, а Тейшон Принс се отличи с 13 за успеха.

Педжа Стоякович беше най-резултатен за "Стършелите" с 21 точки, Мелвин Ели добави 15, докато Крис Пол приключи двубоя с 14 точки и 14 асистенции. Това е поредният "дабъл-дабъл" за младия плеймейкър, който през тази година е един от основните кандидати за приза MVP на редовния сезон.

Ню Орлиънс направи много силна първа четврт, след която тимът на Байрън Скот водеше с 26:21. Във втората обаче домакините направиха пълен обрат, като я спечелиха с 36:18 и на полувремето водеха с 55:44. През второто полувреме възпитаниците на Флип Сондърс не изпуснаха инициативата. Независимо от равностойната трета четврт "Буталата" удържаха разликата, а в последните 12 минути дори я увеличха, стигайки в крайна сметка до 21 точки за крайното 105:84.