И Макаби на четвъртфинал

Играчите на Макаби Елит (Тел Авив) постигнаха много трудна победа срещу Реал (Мадрид) със 103:100, в среща от петия кръг на Топ 16 от Евролигата. След този успех израелският тим събира еднакъв актив от по 3 победи и 2 загуби с Реал (Мадрид) и Олимпиакос, но със сигурност се класира за четвъртфиналите на турнира. Последен в група "F" e Жалгирис (1-4).

Терънс Морис бе най-полезен за победата на гостите, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 23 точки и 13 борби, а Никола Вуячич и Йотам Халперин добавиха по 16 точки. Фелипе Рейес се отличи за испанците с 21 точки и 11 борби. Алекс Хервеле наниза 20 точки и овладя 11 борби, докато Луис Бълок завърши със 17 точки и 7 асистенции.

Играчите на Реал (Мадрид) започнаха по-добре срещата, повеждайки със 7:2, а до края на първата четвърт успяха да задържат аванса си за 23:19. Домакините продължиха да играят по-концентрирано и съумяха да поддържат преднината си от 5 точки през цялата втора четвърт, оттегляйки се на полувремето при 46:40.

След почивката играчите на Реал увеличиха аванса си до 13 точки, при 58:45, но след серия от 11-0 и тройка на Вуячич със сирената, даваща край на третата част, гостите обърнаха до 71:70 в своя полза. След  разменени стрелби от далечна дистанция в края на двубоя, играчите на Реал поведоха с 86:83, 26.8 секунди преди финалната сирена. Йотам Халперин изравни с тройка, 5 секунди преди края и след неуспешна стрелба на Лопес, се стигна до продължение.

След точна стрелба от зоната за три точки на Чарлз Смит домакините поведоха с 94:93, но Батиста от линията обърна до 97:94 за Макаби. До края на допълнителните минути играчите на Реал се опитаха чрез нарушения да стигнат до победата, но точните стрелби на гостите не им оставиха шанс. Тунчери стреля от зоната за три точки заедно със сирената, но стрелбата му бе неточна и Макаби спечели с крайното 103:100.