Чикаго с важен успех над Юта

Тимът на Чикаго Булс победи късно снощи Юта Джаз със 108:96 и доказа, че има сили за класиране за плейофите. Дрю Гуудън изравни лични  си рекорд с 24 точки, добавяйки 10 борби към своята статистика, Бен Гордън наниза 19 точки, а лидерът на баскетболна Великобритания Луол Денг се отличи с 14 точки и 8 борби за успеха. С тази победа "Биковете" прекъснаха серията от 5 последователни победи на "Джазмените".

Мехмет Окур бе най-резултатен за тима на Джери Слоън с впечатляващия си "дабъл-дабъл" от 22 точки и 18 борби, Дерон Уилямс се отличи с 20 точки и 10 асистенции, докато руският център Андрей Кириленко се отличи с 12 точки при загубата на тима.

"Сигурен съм, че повечето от нас им омръзна да слушат само негативни неща по наш адрес", заяви след двубоя Луол Денг.

Чикаго водеше с 14 точки във втората четвърт, а на полувремето играчите на Джим Бойлън се оттеглиха на заслужена почивка при резултат 55:42 в своя полза. В третата четвърт Булс излезе напред със 17 точки. През втората половина на срещата се разигра Бен Гордън, който наниза няколко тройки, две от които в третата част. В последната четвърт Джаз се доближи на 13 точки от своя противник с тройка на Кори Брюър, 5 минути преди края за 103:90. Добрите изяви на гарда обаче не дадоха необходимия импулс в играта на Юта и тимът напусна победен "United Center" в Чикаго.