Дерон Уилямс и Карлос Буузър отново герои за Юта

Крилото на Юта Джаз Карлос Буузър и неговият съотборник Дерон Уилямс отново се превърнаха в герои за своя тим при победата със 126:118 късно снощи при гостуването на Финикс Сънс. Буззър реализира 17 от своите 23 точки през второто полувреме, включително тройка от близо 8 метра 31,1 секунди преди края за успеха. Кайл Корвър наниза 14 точки, а Дерон Уилямс записа впечатляващ "дабъл-дабъл" с 25 точки и 15 асистенции. Мехмет Окур завърши с 25 точки, като беше 4/6 от тройката и добави към своята статистика 14 борби. Успехът бе 4-и поред за "Джазмените", които имат спечелени 14 от общо 33 мача като гости през този сезон. Загубата пък е шеста за "Слънцата" след привличането на центъра Шакил О`Нийл от Маями Хийт.

"Изиграхме доста добър мач. Правехме каквото си поискаме на терена. Дерон се представи страхотно и изведе тима до успеха", заяви след срещата старши-треньорът на Юта Джери Слоън.

Амари Студамайър реализира 37 точки, Шакил О`Нийл добави 20, Стив Неш завърши със 17 и 15 асистенции, а Раджа Бел се отличи с 19 точки при поражението на домакините от Финикс.
Независимо от доброто представяне на по-голямата част от основните си играчи „Слънцата” бяха тотално надиграни в последните 2 минути. Тогава "Джазмените” регистрираха серия от 12-4, благодарение на която спечелиха двубоя.

Юта не можеше да разчита във втори пореден мач на руския център Андрей Кириленко, който страда от разтежение на бедрото на десния крак.

Мачът премина през общо 7 смени на водачеството и 4 равенства преди Юта да дръпне с 4 точки за 118:114 след 4 последователни наказателни удари на Кайл Корвър и Карлос Буузър, 01:18 минути преди края. Тройка на Студамайър намали дефицита на домакините само на 1 точка за 117:118. Отново Уилямс обаче изведе "Джазмените" с 3 точки напред за 120:117. Оттук до края гостите удържахаа предимството си и заслужено спечелиха срещата.