Черно море Еврохолд с ключова победа над Спартак

Черно море Еврохолд успя да победи Спартак (Плевен) с 80:70 в спор за петото място в мъжкия ни шампионат.

Аугустинас Витас беше най-резултатен за "моряците" с 19 точки, а Богдан Боев добави 16 за успеха. Хрисимир Димитров наниза 21 точки, а Божо Барач вкара 17 при поражението на Спартак (Плевен).

Домакините започнаха отлично мача и набързо поведоха в резултата. В средата на частта играчите на Черно море водеха с 16:4. Последваха обаче няколко грешни атаки на варненци, което позволи на Спартак в края на частта да изостава само с 6 точки.

През втората четвърт играта и на двата отбора бе на приливи и отливи. През първата половина на частта гостите играха по-добре и не само изравниха резултата, но и успяха да поведат. След това обаче домакините се разиграха и отново поведоха в резултата и на полувремето водеха с 5 точки преднина.

През третата част играта бе оспорвана, но предимството бе на страната на домакините. По-точната стрелба на играчите на Черно море им позволи преди последната четвърт да водят с 11 точки.

В началото на последната част резултатът се движеше кош за кош. Но домакините на практика решиха двубоя в последните пет минути, когато отбелязаха осем безответни точки и поведоха с 16 точки. Силите на гостите стигнаха единствено да намалят пасива си в резултата.