Мъри спря Федерер в Дубай

Най-добрият британски тенисист Анди Мъри победи настоящия номер 1 в световната ранглиста Роджър Федерер с 6:7, 6:3, 6:4 в първия кръг на турнира в Дубай. Двубоят продължи 1 час и 55 минути, като защитаващият минлогодишната си титла от надпреварата швейцарец видимо изпитваше трудности при атаките на съперника си.

Двамата тенисисти не допуснаха пробив в първия сет, а 20-годишният носител на трофея от Доха дори поведе с 5:2 точки в тайбрека. Мъри обаче не издържа на напрежението и въпреки преднината си, загуби с 6:8 точки. Само един пробив бе достатъчен на 12-ия в световната ранглиста да върне баланса в сетовете. Шампионът от турнира в Марсилия проби веднъж сервиса на Федерер в решителната трета част, като това се оказа достатъчно за крайния успех.

Швейцарецът изстреля 6 аса и направи 2 двойни грешки, докато противникът му се прояви с 10 директни точки от сервис и 3 двойни грешки.

26-годишният Роджър Федерер, който бе поставен под номер 1 в основната схема, не е допускал поражение в първи кръг от двубоя срещу аржентинеца Гийермо Каняс на турнира "Индиън Уелс" преди 12 месеца. Мъри пък ще се изправи в следващата фаза срещу испанеца Фернандо Вердаско.