Балкан без проблеми срещу Рилецо

Съставът на Балкан (Ботевград) не срещна особени трудности при домакинството си на Рилски спортист, спечелено с 85:75. Така момчетата на Георги Младенов записаха общо 16-ата си победа от началото на първенството, докато за Рилски спортист поражението беше 9-о и оставя тима на Петко Делев на последната позиция в Първата осмица. В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, докато Рилски спортист приема шампиона Лукойл Академик.

Бобан Билбия бе най-полезен за успеха на домакините с 20 точки и 7 борби, Любомир Лилов отбеляза 19 точки и направи 2 асистенции, а Дуейн Мортън и Павле Болжковац добавиха по 13 точки. Сантос Мартинес се отличи за Рилски спортист, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 26 точки и 11 борби, докато Мико Голубович наниза 15 точки и овладя 4 отскочили топки.

Срещата започна нервно и за двата отбора, като първите 3 точки дойдоха 1:20 минути след началото на двубоя и бяха дело на Любомир Лилов. Домакините показаха по-добра игра и успяха да поведат с 9 точки, при 14:5, но до края на частта баскетболистите на Рилецо намалиха изоставането си до 5 точки.

Втората четвърт продължи да се развива с по-концентрирани действия от страна на Балкан, като ботевградчани поведоха с 10 точки, при 30:20. Гостите обаче, отговориха с 8 безответни точки, 5:10 минути преди края на полувремето. Благодарение на отличните изяви на Бобан Билбия авансът на домакините отново стана 10 точки, за 47:37 на почивката.

Играчите на Балкан продължиха да се представят по-добре на терена и през второто полувреме не позволиха на гостите да се върнат в срещата. В последните 4:05 минути на третата четвърт направиха серия от 11-0 точки и достигнаха най-голямата разлика в двубоя, в размер на 16 точки, при 67:51 в тяхна полза.

В заключителните 10 минути от двубоя, играчите на Рилски спортист на няколко пъти намаляваха изоставането си до едноцифрена стойност, но така и не успяха да наваксат пасива. От своя страна домакините поддържаха спокойно темпо, чрез което стигнаха до крайния успех с 85:75.