Левски безкомпромисен срещу Черно море

Баскетболният Левски постигна победа над Черно море Еврохолд с 99:90 в мач от Първата осмица на А1, проведен в зала "Триадица" в София. Така "сините" продължават да държат второто място във временното класиране с 18 победи и 8 загуби. Поражението на "моряците" пък бе 14-о от началото на сезона, които имат и 12 победи. В следващия кръг Левски посреща ЦСКА Интерлоджик, докато Черно море Еврохолд е домакин на Спартак (Плевен).

Веско Веселинов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Станислав Славейков добави 17, а Робърт Престън се отличи с 14 за успеха на Левски. Аугустинас Витас бе най-резултатен за Черно море с 22 точки, Симо Ценов отбеляза 20 точки, докато Брайс Шелдън завърши с 14 при поражението на "моряците".

Двубоят започна сравнително равностойно, като Левски взе набързо превес след първите 5 минути и след много резултатна игра "сините" водеха с 37:26 след първата част. Националът Веселин Веселинов наниза 14 точки в първата част и бе основен принос за преднината на своя тим. До средата на втората част Левски бе регистрирал 70% успеваемост в стрелбата, като водеше с 52:42, 5 минути преди края на полувремето след кош на капитана Стефан Георгиев. Тройка на Златин Георгиев, 04:21 минути преди края изведе "сините" с 13 точки напред за 55:42. Черно море обаче отвърна с тройка на Галоуей и кош на Витас. Отново силна игра на братята Георгиеви в последната минута на полувремето възстанови сериозната разлика в края на втората част. Кош на Асен Великов, 7 секунди преди края оформи крайното 61:47 след 20 минути игра.

Левски продължи със силната си игра и през второто полувреме, като поддържаше разликата и в края на третата четвърт отново водеше с 12 точки за 75:63, минута преди края.  Впоследствие през последната четвърт възпитаниците на Любомир Минчев не допуснаха да им бъде иззета инициативата. В края гостите успяха да намалят разликата до 5 точки за 95:90, но Златин Георгиев и Юли Радионов нанизаха по два успешни наказателни удари, с което оформиха крайното 99:90.

снимки: БГНЕС