Лукойл Академик продължава да мачка в България

Шампионът Лукойл Академик продължава силната си серия във вътрешния шампионат, като постигна поредна победа, този път надигравайки като гост ЦСКА Интерлоджик с 94:82. "Червените" изнесоха много добър мач, но не успяха да измъкнат нещо повече от почетна загуба. Успехът е 25-и поред за състава на Желко Лукаич, докато за "армейците" поражението е общо 12-о. В следващия кръг Лукойл Академик е гостува в Самоков на Рилски спортист, а ЦСКА е гост на Левски.

Перо Антич наниза 28 точки, Ненад Чанак отбеляза 18, а Ристе Стефанов се отличи със 17 за успех на Лукойл Академик. Джош Уошингтън направи най-добрия си мач, откакто е в България, отбелязвайки 21 точки, Христо Николов добави 17, а Левел Пейн се отличи с 16 при поражението на "червените".

Шампионите започнаха по-добре мача и след първите 10 минути водеха с 20:15. Впоследствие във втората част мачът навлезе в съвсем различно русло. Пет минути преди края ЦСКА изравни след кош на Людмил Хаджисотиров за 28:28. За по-малко от две минути обаче „студентите” дръпнаха отново в резултата за 40:28 след тройка на Ристе Стефанов. Отново след три точки на македонския национал резултатът стана 45:31 в полза на Лукойл, 2 минути преди края. В този момент обаче играта тръгна на момчетата на Росен Барчовски и след силни изяви на Сергей Цветков, Христо Николов, Георги Давидов и Джош Уошингтън ЦСКА доведе резултата до 43:45 на полувремето.

През втората половина на двубоя "червените" задържаха равенството около 4 минути след началото на третата четвърт. Впоследствие съставът на Желко Лукаич дръпна със 7 точки за 55:48 след кош на Антич, 05:24 минути преди края. Постепенно обаче "армейците" отново се върнаха в мача и след тройка на Христо Николов – Гларуса излязоха напред за 64:63, 01:49 преди края. "Студентите" обаче пак вдигнаха оборотите и след тройки на Стойков и Ристе Стефанов, 30 секунди преди края на третата част вече водеха с 69:64. Кош на капитана на ЦСКА Георги Давидов оформи крайния резултат след 30 минути за 69:66.

В последната четвърт ЦСКА отново поддържаше интригата в първите няколко минути, като след два поредни коша на Лавел Пейн, 06:29 минути преди края намали разликата на 1 точка за 73:74.  Желко Лукаич взе светкавичен таймаут, като след него Лукойл направи серия от 5-0 за 79:74, 05:45 минути преди финалната сирена. Три минути преди края Лукойл Академик вече водеше с 87:75, а впоследствие увеличи разликата до 15 точки за 90:75. В оставащите 2 минути мачът се доиграваше,  независимо че състезателите на ЦСКА не се предадоха и се опитаха да създадат достатъчно главоболия на гостите в последните секунди на двубоя. В крайна сметка "студентите" победиха с 94:82.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!