Mакаби Елит разби Реал (Мадрид)

В сблъсъка между двата фаворита в група "Е" на Топ 16 на Евролигата Макаби Елит (Тел Авив) разгроми Реал (Мадрид) с 94:75. По този начин израелският тим измести Реал от първото място, като и двата отбора събират актив от по 2 победи и 1 поражение, но Макаби е с по-добър точков баланс.

Уил Байнъм бе най-резултатен в двубоя с 22 точки и 5 асистенции, Терънс Морис регистрира "дабъл-дабъл" от 16 точки и 15 борби, докато Никола Вуячич и Естебан Батиста добавиха по 14 точки. Фелипе Рейес се отличи за гостите с 16 точки и 2 борби, Аксел Хервеле реализира 13 точки и овладя 8 борби, а Луис Бълок завърши с 15 точки.

Играчите на Реал започнаха по-концентрирано срещата, повеждайки със 7:2, но до края на първата четвърт домакините изравниха играта и поведоха с минималното 25:24. До почивката Макаби пое инициативата и успя да излезе напред с 13 точки, при 41:28, задържайки преднината си до 50:37.

В началото на второто полувреме домакините продължиха да диктуват случващото се на терена и благодарение на отличната стрелба на Уил Байнъм, авансът им нарастна до 20 точки, за 70:50. В заключителните 10 минути играчите на Реал подобриха играта си, но единствено съумяха да намалят изоставането си с 1 точки, за финалното 94:75.