Черно море размаза ЦСКА

Съставът на Черно море Еврохолд буквално разнищи като домакин ЦСКА Интерлоджик със 101:66 в зала "Христо Борисов" в град Варна. Така "моряците" вече имат 12 победи и 13 загуби от началото на сезона, докато "червените" пропуснаха добра възможност да се изкачат на 3-о място във временното класиране. "Червените" все още нямат победа като гост през втората фаза.

Срещата започна нервно и за двата отбора. Първата част бе белязана от куп грешки и така след 10 минути резултатът бе 15:15. През втория период Черно море заигра много агресивно в защита, а освен това стрелбата на "моряците" потръгна. Така само да 10 минути Черно море поведе с 21 точки – 52:31.

След паузата ЦСКА продължи да играе под нивото си, а разликата продължи да нараства. Момчетата на Росен Барчовски имаха сериозни проблеми в организацията на играта и ясно си пролича отсъствието на Майкъл Хендерсън, получил много тежка травма в мача с Балкан.

В крайна сметка ЦСКА падна в зала "Христо Борисов" и остава на 4-о място с актив от 14 победи и 11 загуби.

Най-резултатен за "Червените" стана младият Сергей Цветков, който беше единственият играч на ЦСКА, който стоеше добре на терена. Цветков завърши с 16 точки. Христо Николов добави 13. За Черно море Тод Голуей се отличи с 25.