Пирин излъга Левски-Сиконко с 3:2

Волейболистите на Пирин Балканстрой победиха вицешампионите от Левски-Сиконко с 3:2 (25:20, 20:25, 17:25, 25:17, 15:7) в препълнената зала "Септември" в Разлог в среща от Суперлигата на Националната волейболна лига.

След първата точка в полза на Пирин мачът бе спрян, защото феновете в зала "Септември" заляха паркета с конфети. Близо 5 минути бяха необходими на персонала да почисти полето.

Домакините взеха първата част с 25:20, но загубиха следващите две. Наставникът на Пирин Любо Герасимов пусна в игра Валентин Димов, който се включи много добре и домакините успяха да изравнят - 2:2 гейма.

В тай-брека домакините поведоха с 4:0. Левски Сиконко бе разпердушинен в решителния пети гейм."Сините" намалиха до 3:6, но техническото прекъсване дойде при 8:4 в полза на Пирин. Националът Тодор Алексиев не игра по най-добрия начин в 5-ия гейм, за разлика от Минчо Минчев, който поведе своите съотборници от Пирин към победата. Няколко последователни атаки на Минчев доведоха резултата до 15:7 в петия решителен гейм, а с това Пирин спечели мача с 3:2 гейма.

ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ - ЛЕВСКИ-СИКОНКО 3:2 (25:20, 20:25, 17:25, 25:17, 15:7)