Реал се справи с Олимпиакос

Реал (Мадрид) се наложи като домакин над Олимпиакос (Пирея) с 80:70, пред почти 10 000 зрители в "Паласио Висталегре" в испанската столица. С втория си пореден успех в Топ 16 на Евролигата Реал заема първото място в група "F", докато гърците са последни с две поражения.
Алекс Мумбру бе най-резултатен за победата на домакините, регистрирайки 16 точки и 4 борби, Луис Бълок реализира 14 точки и направи 3 асистенции, а Чарлз Смит добави 13 точки и 3 борби. Лин Гриър се отличи при загубата на своя тим с 15 точки и 3 асистенции, докато Марк Джексън и Куинтъл Уудс добавиха по 11 точки.

Играчите на Реал започнаха отлично срещата, като след точни стрелби от зоната за три точки поведоха с 22:9 и задържаха аванса си до 27:14, в края на частта. През първите 7 минути на втората четвърт домакините държаха преднината си над 10 точки, а благодарение на Лин Гриър Олимпиакос намали изоставането, но в крайна сметка испанците водеха с 45:35 на почивката.

В началото на второто полувреме двата отбора показаха равностойна игра и разликата се запази. 02:30 минути преди края на срещата гостите от Пирея намалиха изоставането си до 5 точки, но Милош Теодосич извърши неспортсменско нарушение срещу Бълок. Опитният американец отбеляза двата наказателни удара, а в последвалата атака отбеляза и много трудна тройка, с която предреши изхода на двубоя, завършил 80:70.