Жалгирис разби Макаби със 101:82

Жалгирис Каунас победи като домакин Макаби Елит (Тел Авив) със 101:82, в среща от група "F" от втория кръг на Евролигата. След като загуби в много оспорван двубой от Реал (Мадрид) преди седмица, тази вечер Жалгирис записа първа победа, докато за Макаби това е първо поражение.

Йонас Мачиулис бе най-резултатен за домакините с 22 точки и 7 борби, Маркъс Браун отбеляза 19 точки и овладя 3 борби, а Дейджуън Колинс добави 12 точки и 7 асистенции за успеха на своя тим. Естебан Батиста се отличи за израелския отбор с 25 точки и 13 борби, докато Уил Байнъм завърши с 13 точки и 2 асистенции.

Въпреки че играчите на Макаби започнаха по-добре срещата и през по-голямата част на първата четвърт водеха в резултата, до края на полувремето домакините изравниха за 48:48. След почивката баскетболистите на Жалгирис демонстрираха отлична игра както в нападение, така и в защита, повеждайки със 79:62. Заключителната част на двубоя започна със серия от 12–2, след която преднината на домакините стана 27 точки, но в крайна сметка Макаби намали до финалното 101:82.