Черно море БАСК изненада Левски-Сиконко с 3:2

Волейболистите на Черно море БАСК изненадаха вицешампионите от Левски-Сиконко и ги победиха с 3:2 (25:21, 15:25, 25:19, 20:25, 16:14) в първата среща за деня в столичната зала "Универсиада" от турнира "Атаро клима", който е част от първенството на Суперлигата.

Варненци заложиха на силен начален удар и агресивна игра в центъра и това им донесе успех в мача.

"Сините" имаха своя шанс да стегнат до успеха, след като поведоха с 9:7 в тай-брека. Черно море, обаче записа 3 безответни точки и взе преднина. Варненци стигнаха първи до мач-бол при 14:12, но на два пъти Николай Учиков завърши атаките на Левски-Сиконко и изравни при 14:14. Последваха две поредни точки за варненци, с което те спечелиха гейма с 16:14 и мача с 3:2 гейма.

За най-полезен играч в срещата бе определен Ивайло Великов от Черно море БАСК.

Най-резултатен в мача пък бе Николай Учиков от Левски-Сиконко с 18 точки.

Победата бе 3-та за Черно море на турнира "Атаро клима", а поражението бе 3-то за Левски-Сиконко.

СНИМКИ: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - Левски-Сиконко 3:1 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ на мача ЛукОйл-Нефтохимик - Черно море БАСК 3:1 може да видите ТУК!!!