Бостън победи шампиона Сан Антонио

Пол Пиърс наниза 35 точки, Рей Алън се отличи с 19, а Рахон Рондо се отличи с 12 асистенции и 11 борби за успеха на Бостън Селтикс късно снощи над шампиона Сан Антонио Спърс с 98:90.

Селтикс вече имат 5 победи и 2 загуби в отсъствието на Кевин Гарнет. Самият старши-треньор на "Келтите" Док Ривърс заяви преди двубоя, че се надява Кей Джи да влезе в игра в седмицата преди "Мача на звездите". Шоуто е в Ню Орлиънс на 17 февруари и ще бъде илъзчвано пряко по българската ТВ7.

Тим Дънкан наниза 22 точки, овладя 14 борби и направи 6 асистенции, а Ману Джинобили се отличи с 21 точки при поражението на "Шпорите".

Селтикс водеше на полувремето с 43:41, а след това в третата четвърт излезе напред с 9 точки, но впоследствие 1:32 минути преид края на частта гостите намалиха дефицита на 1 точка за 61:62. По-късно в последната четвърт Бостън дръпна с 92:87, по-малко от 20 секунди преди края и успя да удържи инициативата до финалната сирена, независимо от усилията на Ману Джинобили и Брус Боуен.